Sme dve fotografky
s pôsobením po celom Slovensku

Mgr. art. Zuzana Alkas

Ahoj, volám sa Zuzana. Moja cesta k fotografovaniu nebola až taká priamočiara, ako by sa mohlo zdať. Odmalička ma zaujímali momenty znehybnené vo svojej kráse. Kresby, fotografie, obrazy... Za svoje prvé profesionálnejšie pokusy vďačím najmä otcovi. Bol to práve on, kto mi daroval môj prvý „ozajský“ fotoaparát. Po mamine- skvelej aranžérke so zmyslom pre detail som zdedila cit pre krásu a farby. A hoci som vyštudovala dizajn, fotografia je mojou vášňou, láskou. A presne tieto pocity sa v každej z nich snažím zachytiť. Lebo fotografia je ako kvalitné víno. Čím staršia, tým silnejší dojem v nás zanecháva...


Mgr. art. Marie Valach

Ahojte, volám sa Majka a mám to šťastie, že mojou prácou je dokumentovať asi najsilnejšie pocity, akých je vôbec človek schopný. Aj preto sa cez hľadáčik snažím pozerať predovšetkým srdcom. Rada experimentujem a porušujem pravidlá podľa toho, ako mi to cit našepká. Milujem jemné šumy, rozostrenia, nenútenú kompozíciu a vlastne všetky spontánne nedokonalosti. Do priebehu svadby sa snažím zasahovať čo najmenej. Našťastie som tak maličká, že ono to ide samo :).

Mojou najväčšou inšpiráciou je príroda. Učí ma tichu, učí ma zastaviť sa a oceniť chvíľku, ktorá sa už nezopakuje. Možno preto najradšej fotím obklopená lúkami a lesom. Je nádherné, keď zažijete výhľad, až to vami zarezonuje a po chrbte prebehne zimomriavka. Mojou túžbou je zachytiť vás v tejto krajine tak, aby jej rozprávková atmosféra podtrhla krásu okamihu, ktorý práve prežívate.