GO BACK
    TO MENU
    Z & M

    Sme dve spolužiačky, Majka a Zuzka. To, že máme podobný prístup k foteniu, sme si všimli práve na Fakulte umení v Košiciach. Odvtedy sa vzájomne inšpirujeme a učíme jedna od druhej. Naším cieľom je fotiť autenticky a vytvoriť tak fotografie, ku ktorým sa budete v nasledujúcich rokoch radi vracať.

    Fotografia je spôsob, ako sa podeliť so svetom o svoju dušu.

    Mgr. art. Zuzana Alkas

    Ahoj, volám sa Zuzana. Moja cesta k fotografovaniu nebola až taká priamočiara, ako by sa mohlo zdať. Odmalička ma zaujímali momenty znehybnené vo svojej kráse. Kresby, fotografie, obrazy… Za svoje prvé profesionálnejšie pokusy vďačím najmä otcovi. Bol to práve on, kto mi daroval môj prvý „ozajský“ fotoaparát. Po mamine – skvelej aranžérke so zmyslom pre detail som zdedila cit pre krásu a farby. A hoci som vyštudovala dizajn, fotografia je mojou vášňou, láskou. A presne tieto pocity sa v každej z nich snažím zachytiť. Lebo fotografia je ako kvalitné víno. Čím staršia, tým silnejší dojem v nás zanecháva.

     

     

    Ahojte, volám sa Majka a mám to šťastie, že môžem dokumentovať asi najsilnejšie pocity, akých je vôbec človek schopný. Rada pri fotení experimentujem. Milujem jemné šumy, rozostrenia a podobné nedokonalosti, ktoré do záberu vvnesú niečo surové a skutočné. Do priebehu svadby sa snažím zasahovať čo najmenej. Našťastie som tak nízka, že to ide samo.

    Mojou najväčšou inšpiráciou je príroda. Učí ma tichu, zastaviť sa a oceniť chvíľku, ktorá sa už nezopakuje. Možno preto najradšej fotím obklopená lesom, lúkami alebo plážami. Je nádherné, keď zažijete výhľad, až to vami zarezonuje a po chrbte prebehne zimomriavka. Mojou túžbou je zachytiť vás v tejto krajine tak, aby jej rozprávková atmosféra podtrhla krásu okamihu, ktorý práve prežívate.